Internetowy poradnik
VIDEO

Filmy za darmo – co musisz o nich wiedzieć?

Filmy za darmo – co musisz o nich wiedzieć?

Technologia zmienia każdy sektor ludzkiej sfery. Jeśli jest jeden obszar, w którym technologia zrobiła ogromne wrażenie na drogach, to jest to przemysł rozrywkowy. Wiele osób przechodzi z tradycyjnych płyt DVD i taśm wideo do oglądania filmów online. Telewizja internetowa okazała się tańsze niż oglądanie filmów w kinach.

Korzyści z oglądania filmów w sieci

Różne gatunki filmów można znaleźć i znaleźć online. Gdy potrzebujesz określonego stylu, znalezienie go online zajmuje tylko kilka sekund. W większości przypadków po premierze filmu można go znaleźć online dosłownie w ciągu miesiące. Nie musisz już czekać, aż filmy trafią na półki z filmami lub supermarketami. Filmy za darmo online, to zatem możliwość bycia na bieżąco z pozycjami dostępnymi w kinach.

Oglądanie filmów w Internecie umożliwia wypróbowanie różnych gatunków filmowych niż kupowanie płyt DVD. Osoby mogą skorzystać z opcji wyszukiwania, aby uzyskać wybrany film. Inną zaletą, jaką mają filmy za darmo, jest to, że są one zawsze dostępne. Pod warunkiem, że film został oficjalnie wydany, zawsze można go znaleźć na jednej ze stron internetowych z filmami. Pod warunkiem, że masz dobre połączenie z Internetem; zawsze możesz przesyłać strumieniowo swój ulubiony film online. Nie ma znaczenia dzień ani godzina; możesz nawet oglądać filmy po północy.

Filmy przesyłane strumieniowo online mają zazwyczaj wysoką rozdzielczość. Może to również zależeć od prędkości łącza internetowego. Użytkownicy mogą zdecydować o pobraniu lub obejrzeniu filmów o określonym opisie. W przeciwieństwie do DVD, które zwykle zawierają filmy, które nie są w wysokiej rozdzielczości. Możesz przesyłać strumieniowo wspaniałe filmy ze świetnymi zdjęciami i filmami bez przerwy, pod warunkiem, że masz dobre połączenie z Internetem. Możesz także pobierać filmy i zapisywać je na dysku twardym bez dodatkowych opłat. Oglądanie filmów online jest tańsze i wygodniejsze niż kupowanie płyt czy chodzenie do kina. Większość kin pobiera wygórowane opłaty za wstęp dla miłośników kina.

Gdzie szukać darmowych filmów?

Do niedawna filmy w sieci można było oglądać jedynie na ekranie monitora. Dziś możemy je przenieść na ekran telewizora. Streaming telewizji może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem, ale prawdopodobnie masz już wszystko, czego potrzebujesz w domu. Nawet jeśli nie, to koszt zakupu niezbędnych urządzeń nie przekroczy 100 złotych. Udane strumieniowanie zaczyna się od połączenia z Internetem. W naszym przewodniku po prędkościach internetowych zalecamy kilka różnych minimów dla różnych rodzajów przesyłania strumieniowego:

  • Aby przesyłać strumieniowo filmy w standardowej rozdzielczości (SD), zalecane jest co najmniej 3 Mbps.
  • Aby przesyłać strumieniowo filmy w wysokiej rozdzielczości (HD), zalecane jest co najmniej 5 Mb / s.
  • Aby przesyłać strumieniowo filmy w jakości HDR lub 4K, zalecane jest co najmniej 25 Mbps.

Rozdzielczość w standardowej rozdzielczości to dziś przeszłość. Ostatni raz program telewizyjny nadawany w SD był w 2014 roku i większość telewizorów zaczęła być produkowana w HD zamiast SD około 2009 roku. Telewizory 4K znajdują się na przeciwległym końcu spektrum: zapewniają najlepszy obraz, jaki można kupić za pieniądze, i dlatego znacznie bardziej obciążają twoje połączenie internetowe. Większość telewizorów należy teraz do kategorii HD. Powinieneś dążyć do co najmniej 5 Mb / s prędkości pobierania, ale prędkość będzie musiała wzrosnąć, jeśli więcej niż jedno urządzenie jest podłączone jednocześnie.

Gdy będziesz mieć wystarczająco szybkie połączenie internetowe, będziesz potrzebować sposobu na dostęp do usług przesyłania strumieniowego. Telewizory inteligentne są najpopularniejszym sposobem dostępu do usług przesyłania strumieniowego. Jeśli kupiłeś telewizor w ciągu ostatnich 10 lat, są szanse, że zostanie uznany za „inteligentny” – to znaczy, że łączy się z Internetem i ma wbudowane aplikacje do przesyłania strumieniowego. Niestety może nie mieć każdej żądanej aplikacji i często nie ma możliwości dodania nowych. W takim przypadku konieczny będzie zakup dekodera.