Internetowy poradnik
Internet

Google Chrome i niezbędne dodatki

Google Chrome i niezbędne dodatki

Nie znajdziemy użytkownika internetu, który nie zna terminu przeglądarka. Każdy z nas bez względu na to, czy korzysta z laptopa, komputera, smartfona lub konsoli do gier korzysta z przeglądarki. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, gdy dowie się, że do jednej z najczęściej wybieranych przeglądarek należy google chrome. Zainstalowanie naszej przeglądarki na docelowym urządzeniu, z którego będziemy korzystać, nie jest jednak jeszcze ostateczną czynnością, która pozwoli cieszyć się nam z bezproblemowego korzystania podczas podróży po internecie.

Przeglądarki posiadają tak zwane wtyczki. Wtyczki chrome są szczególnie istotnymi dodatkami, ponieważ tak popularna przeglądarka, jak model od googla jest narażona na wiele reklam, dodatkowych okienek typu pop up i innych nieprzyjemności, które zakłócą nasze korzystanie z internetu. Bez odpowiedniego przygotowania, którym będą wtyczki chrome, możemy nawet narazić się na ściągnięcie wirusów na swój komputer lub smartfon.

Zatem jakie wtyczki chrome będą dla nas najważniejsze? Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć się w jedną z najpopularniejszych wtyczek internetowych, czyli adblocka, który będzie dostosowany do przeglądarki google chrome. Pozwoli on zabezpieczyć się nam przed dodatkowymi reklamami, które będą losowo pojawiać się w przeróżnych zakątkach internetu podczas przeglądania sieci. Adblock zabezpieczy nas przed kliknięciem w niechciane witryny, które często mogą pojawić się na stronach przeznaczonych do pobierania plików.