Internetowy poradnik
VIDEO

Oglądaj filmy w sieci

Oglądaj filmy w sieci

Coraz większa liczba użytkowników Internetu, odkrywa możliwość oglądania filmów za darmo w sieci. Współcześnie możesz oglądać nieograniczoną liczbę filmów i programów telewizyjnych za zerową opłatą. Masz też swobodę pobierania i oglądania dowolnej liczby filmów.

Zalety oglądania filmów online

Można teraz oglądać filmy za darmo w dowolnym miejscu i czasie 24/7. Musisz tylko upewnić się, że oglądasz filmy w bezpiecznych witrynach internetowych, które nie zawierają wirusów ani innego złośliwego oprogramowania. Zalecane jest posiadanie niezawodnego oprogramowania antywirusowego. Podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych online masz gwarancję, że oglądasz świetną jakość, świetny dźwięk, zrozumiały język i żywe obrazy. W praktyce dostępne dziś filmy za darmo online są dostępne w lepszej jakości niż te na DVD.

Obecnie filmy i programy telewizyjne online można oglądać całkowicie bezpiecznie. Wynika to z faktu, że witryny wprowadziły ścisłe wytyczne i zasady dotyczące oferowania bezpłatnych filmów. Dlatego możesz je pobierać i oglądać online przez streaming bez żadnych obaw. Możliwe jest oglądanie starych filmów, których raczej nie zdobędziesz na płytach DVD. Co więcej, dzieci mają również okazję obejrzeć najnowsze wersje bajek, które jeszcze nie zostały udostępnione. Wskazane jest, aby rodzice monitorowali swoje dzieci podczas oglądania filmów online.

Wymogi techniczne sieci

Aby w komfortowy sposób oglądać filmy w sieci, musisz zagwarantować sobie odpowiednie połączenie internetowe. Jakiej szybkości potrzebujesz? Odpowiedź na pytanie, o ile więcej prędkości potrzebujesz, zależy od twoich nawyków online. Tak więc, jeśli twoja aktywność polega na uruchamianiu wielu programów lub podłączaniu kilku urządzeń, będziesz potrzebować większej przepustowości w porównaniu z kimś, kto łączy się z Internetem tylko po to, aby przesyłać strumieniowo pojedynczy program telewizyjny. W zależności od długości programu, filmu oraz jego rozdzielczości, tj. Standardowej lub HD, możesz potrzebować większej przepustowości przy lepszej jakości.

Jeśli chcesz osiągnąć wyższą jakość, musisz szukać prędkości przekraczających 3 Mb / s, na przykład 5 lub 7 Mb / s. Zazwyczaj wymagana jest minimalna prędkość połączenia co najmniej 2 Mb / s, aby oglądać telewizję online, ale do udanego przesyłania strumieniowego na żywo, takiego jak HD lub 3D, zdecydowanie potrzebujesz wyższych prędkości Internetu.

Jak poznać aktualną prędkość Internetu?

Znajomość wymaganej prędkości Internetu jest bardzo ważna, ponieważ wielu dostawców Internetu pobiera opłaty za szybszą prędkość. Konieczne może być sprawdzenie rachunków usługodawcy internetowego. Możesz również przetestować swoją bieżącą prędkość, korzystając ze stron internetowych z testami prędkości. Należy pamiętać, że prędkość Internetu jest zwykle mierzona na urządzeniu. Zazwyczaj oznacza to, że jeśli przetestujesz prędkość Internetu na komputerze i okaże się, że jest ona znacznie niższa, niż deklaruje twój dostawca. Problem może stanowić połączenie z routerem sieci domowej. Ponadto nie zaleca się korzystania z Wi-Fi podczas sprawdzania prędkości Internetu.

Istnieje wiele sztuczek, które mogą pomóc Ci poprawić prędkość Internetu. Wydajność Wi-Fi w niektórych dniach może być zła, więc podłączenie komputera za pomocą kabla powinno dać lepszą wydajność. Ważne jest, aby wiedzieć, że jednoczesne podłączenie kilku urządzeń może również spowolnić działanie Internetu.